Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kto z nas nie używał folii bąbelkowej do odstresowania. Naciskanie bąbelków potrafi człowieka ukoić i wprowadzić w bezstresowy stan. Folia ta ma jednak za zadanie głownie zabezpieczać nasze paczki i przesyłki. W dobie zakupów przez internet, gdy zmawiamy online już wszystko jest folia pomaga (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-09-22

Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Zastanawiasz się nad otworzeniem swojego biznesu? Coraz więcej osób zaczynających działalność gospodarczą decyduje się na siedzibę w Czechach. Może mieć to związek z prostszymi podatkami, albo też łatwością w dotarciu z produktami do obywateli tego kraju. Prowadzenie biznesu w Czechach nie jest trudne jeżeli zna się język czeski - jest on podobny do polskiego, ale w wielu przypadkach łatwo o przejęzyczenia, więc zanim zaczniemy pracować za naszą południową granicą, lepiej udajmy się na szkolenie z tego języka. Warto też dowiedzieć się jak wygląda windykacja w Czechach, by (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2017-05-11

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Zegarek na prezent z techtime

Skojarzone z tym artykułem: biznes, czas, ekonomia, finanse, oszczędność, pieniądze, zegarek

(...) Modny i nowoczesny zegarek jest doskonałym pomysłem na prezent, na przykład z okazji urodzin, rozpoczęcia nauki w szkole czy przyjęcia Pierwszej Komunii, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Zastanawiając się gdzie kupić zegarek na prezent w przystępnej (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-05-09

Zegarek na prezent z techtime

Alkohole z grupy OXO

Skojarzone z tym artykułem: azoty, biznes, kędzierzyn, oxoplast, przedsiębiorstwa, przemysł

(...) przeźroczysta o słodkim zapachu należy do materiałów niebezpiecznych zgodnie z przepisami RID/ADR. Dlatego, transportuje się go w stalowych cysternach kolejowych, kontenerach – cysternach lub autocysternach. Nie wolno przewozić go z silnymi (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2016-06-29

Alkohole z grupy OXO

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: adwokat, biznes, kancelaria, pieniądz, piła, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) przedmiotem sporu. Zaległe, niewypłacone wynagrodzenie, które nam się należy, spór o spadek, sprawa o przywłaszczenie mienia, kradzież w sklepie, konflikt z sąsiadem, wniesienie pozwu o rozwód, (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2016-02-21

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Szkolenia w Gdańsku

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, szkolenia

(...) Coraz częściej decydujemy się na prace, a tak naprawdę wcale nie wiemy, jak się nimi dobrze zająć. Jeśli więc chcemy prowadzić własny biznes, musimy dowiedzieć się, w jaki sposób powinniśmy zarządzać grupą ludzi. W końcu naszą firmę w dużej mierze będą tworzyć różni pracownicy. A to my musimy dobrze nimi zarządzać, aby nasz biznes stale się rozwijał.Na szczęście z pomocą przyjdą nam tutaj warsztaty coachingowe w (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-11-06

Szkolenia w Gdańsku

Oszczędności w biurze

Skojarzone z tym artykułem: biuro, biznes

(...) Właściciele prywatnych szkół czy firm, zwłaszcza tych niewielkich, starają się zadbać o to, aby w jak największym stopniu zniwelować zbędne koszty. Niewielu z nich jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że nawet przy tak prozaicznej i częstej czynności, jaką jest drukowanie dokumentów, faktur, itp., można znaleźć kilka punktów, w których możliwe jest zaoszczędzenie paru złotych. Oczywiście, żadna z firm nie zaprzestanie drukowania, jest to niemożliwe, ale istnieją możliwości, aby sprawić, że to drukowanie będzie znacznie tańsze.Przede wszystkim oszczędności dotyczące drukowania powinien rozpocząć zakup ekonomicznej drukarki do biura. Ale co oznacza "ekonomiczna drukarka"? Absolutnie nie chodzi tutaj o najtańszy sprzęt. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie będą koszty eksploatacyjne użytkowania drukarki, a co za tym idzie - jak drogie są materiały eksploatacyjne do drukarki. Są to niezwykle kluczowe kwestie, gdyż to one decydują o tym, czy drukowanie jest (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-08-07

Oszczędności w biurze

Domy seniora dobrym pomysłem na biznes

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, inwestycje

(...) Społeczeństwa w państwach europejskich starzeją się. Nie inaczej jest również w Polsce: wielopokoleniowe rodziny to rzecz rzadko spotykana w dzisiejszych czasach. Osoby starsze żyją samodzielnie od czasu, gdy ich dzieci wyprowadzają się z domu i wędrują po świecie. Wówczas powstaje problem pomocy takim osobom starszym, gdy wiek pozbawia ich całkowitej samodzielności. Taka smutna rzeczywistość jest okazją dla przedsiębiorców, którzy coraz chętniej biorą się za inwestowanie w domy seniora. Według ekspertów, jest to obecnie coraz bardziej (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-05-11

Domy seniora dobrym pomysłem na biznes

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, konferencje, pieniądz, tłumaczenia

(...) Konferencja to niezwykle ważne wydarzenie, które wymaga odpowiedniej oprawy oraz profesjonalnej organizacji. Bardzo dużym wyzwaniem jest przygotowanie odpowiedniej obsługi językowej, umożliwiającej profesjonalne wykonanie tłumaczeń w czasie trwania wystąpień.Tłumaczenia symultaniczne, które są wykorzystywane w czasie konferencji, należą do (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-02-28

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, przedsiębiorstwa

(...) Do tego, aby zrealizować swoje marzenie o zamieszkaniu w stolicy potrzebne są trzy elementy. Po pierwsze: praca (bo nie pracując, nie ma się żadnych dochodów, które pomogłyby przejść do punktu drugiego). Po drugie: cztery kąty, w których można zamieszkać. I po trzecie: odrobina (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-07-03

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

(...) kredyt pod dotację z Unii Europejskiej. Możesz także korzystać z usługi SMS, dzięki której będziesz zawsze na bieżąco w temacie realizowanych rozliczeń pieniężnych. Centrum Obsługi Klientów czynne cały dzień pomoże i doradzi w każdej wyjątkowej sytuacji. Do rachunku dostajesz pakiet kart kredytowych i płatniczych, które ułatwią Ci dysponowanie środkami finansowymi w wielu miejscach w kraju, Europie i świecie. . .. Możesz również skorzystać z usługi SMS, dzięki czemu będziesz (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-11-13

Kredyt hipoteczny dla firm

Pilnujcie swoich podatków

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Chociaż podatki nie są niczym nowym, wciąż wiele firm miewa w tym zakresie problemy. Z pomocą przychodzi niewątpliwie doradztwo podatkowe. Doświadczony przedstawiciel podatkowy jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy, jakie mogą się pojawić nawet w największych przedsiębiorstwach. Wynika to z obszernej wiedzy z zakresu podatków, która stale ulega ewolucji i należy ją poszerzać, jak również z (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-17

Pilnujcie swoich podatków

Globalizacja i regionalizacja

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

(...) Charakterystycznymi zjawiskami społeczno-gospodarczych, zachodzącymi we współczesnej Europie, są globalizacja, regionalizm, pieniądz światowy i integracja. Ekonomia globalna obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych procesów i tendencji, które zachodzą obecnie w skali całego globu. Wraz z globalizacją ekonomii zauważa się nasilenie procesów regionalizacji i integracji polityczno-gospodarczej różnych krajów, a nawet kontynentów. Prowadzi ona do powstawania rynków bez barier celnych, ujednolicania technicznych, prawnych, społecznych, podatkowych i monetarnych warunków działalności gospodarczej . W obrotach międzynarodowych zaczyna umacniać się polityka (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-09-27

Globalizacja i regionalizacja

Usługi transportu kontenerowego

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz

(...) Rozmiary stalowych kontenerów morskich są zunifikowane, dzięki czemu transportowcy łatwo kalkulować mogą ilość oraz objętość produktów, jaka się zmieści do każdego kontenera. Bezpieczna budowa kontenera też chroni załadowane do niego produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi lub przed deszczem. Wynajem kontenerów morskich realizują specjalistyczne firmy spedycyjne w polskich portach morskich w Świnoujściu, Gdańsku a także Gdyni. Szczegółowe dane techniczne na temat różnych rodzajów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, a także adresy kontaktowe firm, które prowadzą w Polsce usługi wynajmu na cele związane z transportem kontenerów morskich dostarcza agencja celna portów w Gdańsku, Gdyni a także Świnoujściu. Polska jest państwem, przez którego terytorium przepływają 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Pomimo że transport śródlądowy drogą (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-03

Usługi transportu kontenerowego

O sytuacji rynku ubezpieczeń zdrowotnych

Skojarzone z tym artykułem: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

(...) Cieszy, że prywatne ubezpieczenia medyczne w Polsce poczynają sobie coraz lepiej. W ostatnich latach zbudowano w naszym kraju kilkanaście prywatnych centrów medycznych a także wielooddziałowych szpitali. Wrota do tych placówek naturalnie otwiera dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Żeby zostać objętym taką opieką medyczną wykupić trzeba prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Opłacane w postaci okresowej zryczałtowanej składki ubezpieczenie medyczne będzie dobrym zabezpieczeniem na wypadek utraty zdrowia albo nagłego zachorowania ale przyda się również przede wszystkim na co dzień, bo umożliwi bez potrzeby czekania w ciągnących się latami kolejkach wizyty u lekarzy specjalistów. Gangreną trapiącą w naszym kraju publiczną służbę zdrowia jest nieodpowiedzialne trwonienie pieniędzy, niefachowe zarządzanie a także brak odpowiedniej ilości pieniędzy. Rozwiązaniem tego problemu byłyby być prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Przyjęta ostatnio ustawa zdrowotna przez sejm otworzyła furtkę do prywatyzacji i komercjalizacji zakładów opieki zdrowotnej. Przy jej przyzwoleniu ośrodki medyczne, szpitale a także przychodnie będą mogły zostać skomercjalizowane i oferować usługi medyczne na (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-08-16

O sytuacji rynku ubezpieczeń zdrowotnych

Rozpoczynamy biznes

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Mam już powyżej uszu pracowania na etacie w koncernie. Gdy byłem młody praca w wielkiej firmie stanowiła dla mnie duże wyzwanie. Cieszyłem się strasznie z tego, że przeszedłem przez gęste sito rekrutacji i wybrano mnie do pracy w korporacji HP spośród tysięcy innych osób. Wydawało mi się to w tamtym okresie ogromnym osiągnięciem osobistym. Straciłem w korporacjach kilkanaście lat skacząc za lepszymi zarobkami oraz większymi wyzwaniami z jednej do drugiej. Interesującym pomysłem na znalezienie oryginalnego pomysłu jest skorzystanie z internetu a następnie wklepanie do wyszukiwarki Bing pojęcia: (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-06-03

Rozpoczynamy biznes