Kategorie

Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Dodany przez Andrzej Jarosz | 2017-05-11

Czy biznes w Czechach się opłaca?
Zastanawiasz się nad otworzeniem swojego biznesu? Coraz więcej osób zaczynających działalność gospodarczą decyduje się na siedzibę w Czechach.

Może mieć to związek z prostszymi podatkami, albo też łatwością w dotarciu z produktami do obywateli tego kraju. Prowadzenie biznesu w Czechach nie jest trudne jeżeli zna się język czeski - jest on podobny do polskiego, ale w wielu przypadkach łatwo o przejęzyczenia, więc zanim zaczniemy pracować za naszą południową granicą, lepiej udajmy się na szkolenie z tego języka. Warto też dowiedzieć się jak wygląda windykacja w Czechach, by później nie mieć problemów z tamtejszymi urzędami - dodaje . Jak wiadomo, w biznesie łatwo o nawet najmniejszą wpadkę, która może przekreślić nas przed instytucjami podatkowymi. Zanim więc zaczniemy inwestować w innym kraju, warto szczegółowo zapoznać się z jego prawem, najlepiej zrobić to od osoby, która w Czechach przebywa na co dzień. Bo któż inny mógłby lepiej znać ten kraj niż jego obywatel? To najbezpieczniejsza opcja na pozyskanie pełnej wiedzy w danym zakresie.

Niewykluczone, że przy okazji prowadzenia biznesu dojdzie do niemiłych sytuacji, w której ktoś będzie nam winny sporą sumę pieniędzy, a będzie uchylał się od zapłaty. Wtedy należy uruchomić procedurę windykacyjną i warto też wiedzieć jak u naszych sąsiadów wygląda odzyskiwanie należności. W różnego rodzaju specjalistycznych portalach internetowych wiedzę możemy posiąść, lecz nie zawsze jest ona aktualna, gdyż przepisy często się zmieniają. Lepiej więc zainwestować parę złotych na dobrego znawcę czeskiego prawa i cieszyć się z aktualnej oraz przystępnie skonstruowanej analizy, dzięki której poznamy wszelkie tajniki prowadzenia biznesu w tym kraju. Dalej już tylko zarabiamy pieniądze.

Fotografie:


biznes
finanse
przedsiębiorstwa