Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) przetransportować towary w całości. Wyobraźmy sobie, że zamawiamy bardzo drogi telefon komórkowy, który zostanie wysłany bez folii bąbelkowej. Skutek? Pewnie dostaniemy go z pękniętym ekranem. Dlatego produkcja folii bąbelkowej wydatnie wpływa na bezpieczeństwo naszych przesyłek. Wyobraźmy sobie (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-09-22

Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Zegarek na prezent z techtime

Skojarzone z tym artykułem: biznes, czas, ekonomia, finanse, oszczędność, pieniądze, zegarek

(...) zwrócić uwagę na dodatkowe funkcję jakie posiada dany zegarek, między innymi budzik, stoper, minutnik czy prognozę pogody. Dostępne są zegarki z klasyczną tarczą, lub zegarki cyfrowe wzbogacone o wiele dodatkowych funkcji. W przypadku zegarka chłopięcego (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-05-09

Zegarek na prezent z techtime

Szkolenia w Gdańsku

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, szkolenia

(...) Gdańsku. Wystarczy, że zapiszemy się na tego typu kurs. Oczywiście będziemy musieli za niego trochę zapłacić. Jednak inwestycja we własny rozwój osobisty zawsze jest dobrym wyborem. To na takich szkoleniach będziemy mogli na samym początku zdobyć pewne umiejętności teoretyczne. Dowiemy się, z jakich narzędzi i sposobów korzystają właściciele największych fabryk i firm na całym świecie. Następnie będziemy mogli sprawdzić swoje (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-11-06

Szkolenia w Gdańsku

Urządzenia dla biznesu

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Jeśli prowadzimy własną działalność, powinniśmy zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania oraz różne technologie. To właśnie dzięki nim sprawimy, że nasz biznes zacznie się stale rozwijać i będzie po prostu lepiej funkcjonować. Z jakich technologii warto więc skorzystać, jeśli prowadzi się własny biznes?W obecnych czasach podstawowym narzędziem pracy jest komputer i otaczające go peryferia. To dziś niezbędne urządzenia, dzięki którym w dużym stopniu automatyzowane są różne procesy biznesowe.Niejednokrotnie zdarza się, że wraz z rozwojem technologii mikroprocesorowych urządzenia elektroniczne pozwalają na komunikację z komputerami co sprzyja centralizacji systemów zarządzania i sterowania np. procesami produkcyjnymi. (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2015-11-06

Urządzenia dla biznesu

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, giełda, pieniądz

(...) Wielu ludzi, którzy interesują się własnymi finansami na pewno słyszało o giełdzie. Jest to owiane legendami miejsce, gdzie można w łatwy sposób zgromadzić fortunę, ale i sięgnąć dna wykonując nieodpowiedni ruch. Prawdopodobnie każdy, kto posiada jakieś oszczędności i o giełdzie słyszał, choć przez chwilę myślał, by spróbować swoich sił na tym rynku.Zasada działania giełdy jest stosunkowo prosta. Jest to miejsce, na którym można kupować i sprzedawać papiery wartościowe. Przeważnie są to akcje firm, choć nie (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-04-07

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) "Certyfikacja HACCP" jest zwrotem często pojawiającym się przy okazji wszelkiego rodzaju materiałów dotyczących jakości w szeroko rozumianej branży spożywczej.Czym więc jest dokładnie ten osławiony "hacap".HACCP - z czym to zjeść?Zacznijmy od rozwinięcia tego enigmatycznego skrótu. HACCP powstało od pierwszych liter angielskiego zdania "Hazard Analysis and Critical Control Points". Po przetłumaczeniu na polski zdanie to brzmi: Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli. Samo rozwinięcie skrótu niewiele mówi. Przejdźmy więc do wyjaśnień. Mówiąc w uproszczeniu HACCP jest ustalonym systemem postępowania we wszelkich firmach mających do czynienia z żywnością - zarówno w tych zajmujących się jej przetwórstwem, jak i w (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-12-08

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Czym jest nadzór inwestorski?

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, ekonomia, finanse, pieniądz

(...) było mówić o skutecznym nadzorze, konieczne jest spełnienie dwóch podstawowych kryteriów - inwestor musi dysponować bardzo dużą ilością wolnego czasu i posiadać ogromną wiedzę techniczną.CZYM JEST NADZÓR INWESTORSKI?Spełnienie obu powyższych warunków bardzo często okazuje się niemożliwe, nie oznacza to jednak, że niemożliwy jest także sprawowanie skutecznego nadzoru nad prowadzoną inwestycją. W tym celu (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-10-16

Czym jest nadzór inwestorski?

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, przedsiębiorstwa

(...) szczęścia i determinacji. Na zakup mieszkania w Warszawie stać dzisiaj jedynie bogate osoby. Mieszkania są tutaj stosunkowo drogie, a cena 5 tysięcy za metr kwadratowy jest uznawana za wyjątkowo okazyjną. Nikt nie wyłoży takiej gotówki od ręki, a kredyt hipoteczny można otrzymać jedynie (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-07-03

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) Początek każdego roku jest dla większości osób równoznaczny z rozliczeniem się z urzędem skarbowym. Dla dużej części społeczeństwa polskiego fakt ten jest równoznaczny z wieloma problemami. Oczywistym jest fakt, że księgowość nie jest dla każdego mocną stroną.Co prawda w Internecie co roku pojawia się mnóstwo programów do rozliczania (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-03-31

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

(...) bezustannie 'live' w temacie realizowanych rozliczeń pieniężnych Rachunki dla firm w naszym banku to wygoda w przechowywaniu twoich pieniędzy oraz możliwość dokonywania sprawnych oraz bezproblemowych rozliczeń z partnerami. Tylko tu zaproponujemy Ci na dogodnych warunkach finansowanie firm, konto firmowe z lokatą dla tych, którzy chcą zarobić jeszcze więcej. Do rachunku dostajesz pakiet kart kredytowych i płatniczych, które ułatwią Ci rozporządzanie środkami finansowymi w wielu miejscach w kraju, (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-11-13

Kredyt hipoteczny dla firm

Pilnujcie swoich podatków

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) doświadczenia. Jedynie doświadczony przedstawiciel podatkowy może rozwiązać każdy problem. Szukając kompleksowych rozwiązań z zakresu podatków powinniśmy zapoznać się z ofertą kancelarii Bramorski. Marka BSO prawo i podatki może być dla klientów gwarancją jakości wykonanych zleceń. Pomoc będzie dotyczyła zarówno doradztwa podatkowego z zakresu bieżących obciążeń przedsiębiorstwa, jak i koncepcji (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-17

Pilnujcie swoich podatków

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

(...) Działamy jako firma doradcza i proponująca usługi outsourcingu. Jesteśmy fragmentem grupy Partner specjalizującej się w oferowaniu usług z zakresu finansów, szeroko pojętego outsourcingu a także prawa pracy. W orbicie zainteresowania naszej firmy leżą średnie i duże przedsiębiorstwa, a w szczególności problematyka (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-12

Grupa Partner

Globalizacja i regionalizacja

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

(...) otwartości gospodarek, co w konsekwencji pobudza proces liberalizacji wymiany.Ekonomia to bardzo rozległa dziedzina nauki. I wyjątkowo umiędzynarodowiona. Należy zaznaczyć, iż oba charakteryzowane zjawiska (globalizacja i regionalizacja) są względem siebie bardziej komplementarne niż konkurencyjne. Wywołują również podobne zmiany w gospodarce globalnej i na obszarze danego regionu.W ostatnich latach Europa i rozwijające się kraje azjatyckie to obszary, gdzie najdynamiczniej rozwijał się handel regionalny. W Europie ewolucja procesów integracyjnych w samej UE oraz powstanie sieci stref wolnego handlu z krajami Europy Środkowowschodniej .Globalizacja ma (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-09-27

Globalizacja i regionalizacja

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Skojarzone z tym artykułem: debet, ekonomia, finanse, kredyty, pieniądz, pożyczki

(...) usługi to zorientowanie na świadczeniobiorcy oraz zrozumienie jego potrzeb. Termin spłat w takiej firmie pożyczek przez sms wahają się w przedziale 1 a 30 dni. Z ofert można wybrać propozycje kredytowania od 2 do 36 miesięcznych rat. możemy różne kwoty, w zależności od potrzeb od kilkuset złotych do nawet dwudziestu kilku tysięcy . Propozycje pożyczek dla zwykłego śmiertelnikaOferty firm pozabankowych proponujących chwilówki sms inaczej pożyczki sms albo kredyty sms niejednokrotnie oferują bardziej atrakcyjne warunki pożyczek i szybszą wypłatę pieniędzy. Dodatkowym atutem do tego typu kredytów stanowi pominięcie procesu weryfikacji pożyczkobiorcy w rejestru dłużników, co zachęca zwykle (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-14

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Prawo podatkowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Na polskim rynku funkcjonuje niewiele organizacji specjalizujących się w doradztwie w obszarze powoływania do życia spółek typu offshore w rajach podatkowych. Spółki te uczestniczą w zakładaniu spółek, przy ich wsparciu zakładane jest bankowe konto zagraniczne w wiarygodnym banku, prowadzona jest rachunkowość, wypełniane są wszystkie obowiązki wynikające z prawodawstwa danego kraju i realizowane są bieżące opłaty. Optymalizacja podatkowa, a szczególnie optymalizacja podatku dochodowego nie jest pojęciem nowym. Wcześniej planowanie podatkowe było czymś, na co stać było tylko sporych graczy rynkowych kręcących milionami euro rocznie. Obecnie tzw. raje podatkowe wabią także dużo mniejszych przedsiębiorców. Racjonalne planowanie podatkowe to zbiór działań mających na celu zoptymalizowanie wielkości danin podatkowych, które zobowiązani jesteśmy odprowadzać państwu za możliwość uzyskiwania dochodów. Działania te (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-08

Prawo podatkowe

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) W przypadku planowania programu ubezpieczeniowego proponowane są: usuwanie wpisów w ogólnych warunkach ubezpieczenia niekorzystnych dla Ubezpieczającego, zebranie ofert z rynku, kompleksowa ich analiza oraz zaprezentowanie pisemnej rekomendacji klientowi, wdrożenie przygotowanego programu na warunkach wybranej oferty, przygotowanie optymalnego programu ubezpieczenia z wyszczególnieniem wszystkich technicznych aspektów umów ubezpieczenia (sumy gwarancyjne i sumy ubezpieczenia, udziały własne w szkodzie, limity odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń), negocjowanie szczegółowych warunków umów i ceny, z uwzględnieniem indywidualnych klauzul rozszerzających zakres ochrony ubezpieczeniowej, ocena oraz identyfikacja rodzaju a także wielkości ryzyka a także zagrożeń związanych albo pojawiających w prowadzonej działalności, rzetelna oraz gruntowna analiza (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-19

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

UE rozdziela dotacje

Skojarzone z tym artykułem: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

(...) prawdopodobieństwo dostania środków, identyfikacja a także dopasowanie odpowiednich programów do indywidualnych wymogów przedsiębiorcy.Wyceny mają zastosowanie przede wszystkim przy: ustaleniu wartości związanych z wymiarem odszkodowań - ustalenie wymiaru odszkodowań przy odszkodowaniach a także wywłaszczeniach z tytułu ubezpieczeń, ocenie zarządzania przedsiębiorstwem, transakcjach finansowych, w przeważającej mierze związanych z różnymi typami finansowania przedsiębiorstwa kapitałami obcymi jako zabezpieczenie zaciąganych kredytów, określeniu wartości posiadanych pakietów przez (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-07-14

UE rozdziela dotacje