Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) teraz transport nowoczesnego telewizora LCD. Taki telewizor zapakowany jest w styropianowe profile ochronne oraz sypełniacze do paczek. Karton na taki sprzęt nie może być pusty! W dzisiejszych czasach sprzedawca nie może sobie pozwolić na wysłanie niezabezpieczonego sprzętu do klienta. Ludzie stali się (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-09-22

Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) później nie mieć problemów z tamtejszymi urzędami - dodaje . Jak wiadomo, w biznesie łatwo o nawet najmniejszą wpadkę, która może przekreślić nas przed instytucjami podatkowymi. Zanim więc zaczniemy inwestować w innym kraju, warto szczegółowo zapoznać się z jego prawem, najlepiej zrobić to od osoby, która w Czechach przebywa na co dzień. Bo któż inny mógłby lepiej znać ten kraj niż jego obywatel? To najbezpieczniejsza opcja na pozyskanie pełnej wiedzy w danym zakresie. Niewykluczone, że przy okazji prowadzenia biznesu dojdzie do niemiłych sytuacji, w której ktoś będzie nam (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2017-05-11

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Zegarek na prezent z techtime

Skojarzone z tym artykułem: biznes, czas, ekonomia, finanse, oszczędność, pieniądze, zegarek

(...) warto wybrać zegarek w kolorze czarnym, szarym, bądź srebrnym. Wiele kupujących zwraca uwagę aby zegarek był wodoodporny. Z kolei ładny zegarek dla dziewczynki powinien być utrzymany w dziewczęcej kolorystyce o delikatnym pasku, skórzanym lub gumowym. W (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-05-09

Zegarek na prezent z techtime

Urządzenia dla biznesu

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Niejednokrotnie istnieje potrzeba zaprojektowania rozwiązań niestandardowych i na dzień dzisiejszy nie stanowi to problemu. Jedną z firm która oferuje montaż i produkcję tego typu elektroniki jest firma eprom-lublin.pl. Firma ta oferuje między innymi projektowanie elektroniki, ale także kompleksową realizację gotowego produktu łącznie z przygotowaniem i implementacją odpowiedniego oprogramowania dla mikorkontrolerów.Każdy nasz pracownik powinien posiadać swój własny komputer służbowy. Musimy również upewnić się, że montaż urządzeń elektronicznych przebiegnie prawidłowo. W końcu chcemy stworzyć całą sieć komputerów we własnej firmie. Lepiej więc będzie, jeśli zamontuje je profesjonalna ekipa. Wtedy będziemy mieć (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2015-11-06

Urządzenia dla biznesu

Domy seniora dobrym pomysłem na biznes

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, inwestycje

(...) intratny biznes w Polsce. Domy seniora są placówkami w pełni płatnymi. Zwykle są opłacane przez rodziny osób, które są tam umieszczane. Jeśli rodzina nie jest w stanie udźwignąć całodobowej opieki nad staruszkiem, wówczas dom seniora jest prawdziwym zbawieniem, wartym wszystkich wydanych pieniędzy. Również osoby starsze coraz częściej zdają sobie z tego sprawę i zakładają fundusz inwestycyjny, który pozwoli na starość skorzystać z oferty domu seniora.Zanim rozpoczniemy inwestowanie w domy seniora, konieczne jest wstępne oszacowanie (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-05-11

Domy seniora dobrym pomysłem na biznes

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, giełda, pieniądz

(...) tylko. Giełda może też pośredniczyć w handlu walutami (takim miejscem jest na przykład Forex), surowcami, obligacjami, czy instrumentami pochodnymi, takimi jak kontrakty terminowe, czy opcje.Aby rozpocząć swoją przygodę z rynkiem, należy założyć rachunek maklerski. Bez niego, nie będziemy mogli dokonywać żadnych transakcji kupna czy sprzedaży. Na szczęście, taki rachunek otworzyć bardzo łatwo. W swojej ofercie ma go każdy dom maklerski działający w naszym kraju. Po pomyślnym zakończeniu procedury, należy zasilić rachunek (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-04-07

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, konferencje, pieniądz, tłumaczenia

(...) najtrudniejszych form przekładu. Wynika to z faktu, że są wykonywane na bieżąco, w czasie trwania wystąpień lub dyskusji. Dlatego w czasie przygotowywania takiego wydarzenia należy zdecydować się na współpracę jedynie z tłumaczami, którzy przeszli odpowiednie przeszkolenie w zakresie wykonywania tej wymagającej pracy. Tylko taki wybór zapewni (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-02-28

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa, zarządzanie

(...) Wiele firm łapie się na tym, że więcej wydaje niż zyskuje. Niestety takie mamy teraz czasy, że pieniądze szybciej od nas uciekają, niż do nas przychodzą. Jednakże chcąc prowadzić poważną i zarabiającą firmę, musimy postawić na kontrolowanie jej wydatków, na bieżący research tego, na co firma wydaje. Żeby prowadzić właściwy controlling finansowy, należy (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-12-09

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) przedsiębiorstwach tylko pośredniczących w obrocie żywnością.Na czym polega ten system? Składa się na niego szereg kroków, jednakże oględnie mówiąc sprowadza się on do zidentyfikowania czynników mogących spowodować zagrożenia dla zdrowia żywności, wdrożenia działań i środków zapobiegawczych i ograniczających wpływ tych czynników, a następnie do kontroli i oceny skuteczności prowadzonych działań. Celem funkcjonowania systemu jest dbanie o bezpieczeństwo końcowego odbiorcy żywności, czyli konsumenta.HACCP w firmie powodem do dumyWdrożenie zasad systemu HACCP jest w Polsce obowiązkowe dla firm z branży spożywczej, jednakże jego certyfikacja już nie. Mimo to warto zadbać o uzyskanie takiego certyfikatu (można go (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-12-08

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Czym jest nadzór inwestorski?

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, ekonomia, finanse, pieniądz

(...) powoływani są niezależni inspektorzy, którzy na zlecenie inwestora przeprowadzają nadzór inwestorski. Pod tym pojęciem kryją się czynności kontrolne prowadzone nad obiektem lub procesem budowlanym. Nadzór inwestorski może zostać ustanowiony przez samego inwestora, jednak w pewnych przypadkach taki obowiązek może zostać ustanowiony przez właściwy organ. Dotyczy to zwłaszcza robót budowlanych charakteryzujących (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-10-16

Czym jest nadzór inwestorski?

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) zeznań podatkowych. O ile złożenie zeznania, które wymaga tylko tzw. przeklepania cyferek z otrzymanego PIT 11, nie wymaga większych umiejętności, to przy bardziej skomplikowanych PIT-ach zaczynają się schody.Osoby fizyczne Najczęściej składanym zeznaniem, które jest wykorzystywane do rozliczenia rocznego jest PIT-37. Składają go osoby, które (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-03-31

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Kredyt hipoteczny dla firm

Skojarzone z tym artykułem: banki, biznes, ekonomia, finanse

(...) Nasz bank to szybko rozwijająca się i młoda instytucja finansowa w Polsce, która proponuje swoim partnerom firmowym kredyty na finansowanie, rachunki i lokaty firmowe. Na finansowanie działalności oferujemy następujące rodzaje produktów kredytowych dla Twojej korporacji: kredyt inwestycyjny na zakup środka transportu, uproszczona ścieżka w kredycie hipotecznym, kredyt w rachunku bieżącym, linia kredytowa, kredyt inwestycyjny, kredyt dyskontowy - dyskonto weksli, kredyt obrotowy, kredyty Twoja Firma, (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-11-13

Kredyt hipoteczny dla firm

Pilnujcie swoich podatków

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) dla przeprowadzanych inwestycji. Jednocześnie przygotowywane są optymalne rozwiązania, dzięki którym działalności gospodarcze mogą unikać podwójnego opodatkowania. Chcąc wybrać najlepsze rozwiązania podatkowe, powinniśmy więc skontaktować się z odpowiednią firmą i skorzystać z pomocy przedstawiciela podatkowego, który znajdzie najkorzystniejsze rozwiązania dla naszej działalności gospodarczej. (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-17

Pilnujcie swoich podatków

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

(...) restrukturyzacji finansowej oraz organizacyjnej. Jeśli posiadasz firmę, która szybko się rozwija oraz tracisz powoli kontrolę nad jej rachunkowością polecamy nasze usługi. Obsługa księgowa, usługi księgowe, outsourcing księgowości, accounting services i biuro rachunkowe to koło ratunkowe właśnie dla ciebie. W ramach (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-12

Grupa Partner

Doradztwo giełdowe

Skojarzone z tym artykułem: bankowość, finanse, giełda, oszczędności, pieniądze

(...) myśleć dopiero o dokonywaniu zestawień i analiz. Bardziej doświadczeni i aktywni inwestorzy mogą samemu inwestować w fundusze inwestycyjne albo też akcje. Co jednak zrobić, kiedy mamy do zainwestowania pieniądze i nie wiemy, jak się do takiej inwestycji zabrać. A co w przypadku, gdy posiadamy znaczną sumę pieniędzy - więcej niż 100 tys. PLN - i chcielibyśmy uniknąć przykrego rozczarowania? Wsytuacji posiadania takich oszczędności (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-18

Doradztwo giełdowe

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Skojarzone z tym artykułem: debet, ekonomia, finanse, kredyty, pieniądz, pożyczki

(...) klientów którzy nie są w stanie pochwalić się sprzyjającą historią kredytową lub tez Ci którzy nie posiadają jej jeszcze w ogóle. Na otrzymanie chwilówki w najpopularniejszej placówce tego typu trzeba zwykle poświęcić zaledwie parę minut. Kiedy prolongata terminu spłaty kredytu nie jest łatwe w banku to jednak w firmie oferującej pożyczki gotówkowe i podobne tego typu usługi takie przedłużenie spłaty jest dość łatwo osiągalne choć wiąże się z większym kosztem pożyczki. Historia w BIK nie ma w tym przypadku żadnego znaczeniaUzyskanie kredyty online nie ogranicza także umieszczenie wierzyciela do rejestru dłużników. O pożyczkę lub kredyt via sms lub chwilówkę przez internet może (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-14

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Prawo podatkowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) są w 100% legalne i nie mają nic wspólnego z unikaniem opodatkowania albo kombinatorstwem jak myślą niektórzy. Każdego roku nasi rządzący a także parlamentarzyści majstrują przy podatku od towarów i usług a także podatku dochodowym. Ponownie spekuluje się na temat ulg podatkowych, jakie znikną oraz takich, które zostaną w kolejnym roku rozliczeniowym. Przez tego rodzaju akcje rządzący w sztuczny sposób wzbudzają czy też gaszą koniunkturę na różnorodne rodzaje produktów i wyrobów pierwszej potrzeby. Najbardziej charakterystycznym przykładem efektów tego rodzaju decyzji podatkowych były zawirowania na rynku motoryzacyjnym i sztuczne wzbudzanie popytu na samochody z kratką. Wszelkie tego rodzaju działania udowadniają brak stabilności i przewidywalności naszego ustawodawstwa fiskalnego oraz odstraszają potencjalnych inwestorów zza granicy do lokowania pieniędzy w Polsce, a polskich przedsiębiorców zmuszają do bardziej (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-08

Prawo podatkowe

Usługi transportu kontenerowego

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz

(...) wodną jest najtańszą formą spedycji do bałtyckich portów morskich z południa Polski to potrzeba ogromnych nakładów finansowych w rozbudowę sieci żeglugowej nie daje szans na rozwijanie się tej formy transportu. Dla odmiany transport morski w naszym kraju, a w szczególności transport morski kontenerów ma się całkiem dobrze. Spedycja morska w Gdyni a także Gdańsku każdego roku odnotowuje pokaźny wzrost tonażu produktów przechodzących przez rodzime trzy największe porty. Z uwagi na niższe ceny a także korzystniejsze cenniki na rozładunek produktów porty w Gdyni i Gdańsku konkurują z sukcesami z lepiej położonymi portami północnymi czy bałtyckimi takimi jak: Rotterdam, Ryga lub Rostock. Najbardziej znaczący wzrost uzyskuje transport kontenerów z Gdyni, gdzie w kontenerach na wielkich kontenerowcach odbieranych jest wiele towarów tekstylnych z (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-03

Usługi transportu kontenerowego

Zadbamy o twoje finanse

Skojarzone z tym artykułem: finanse, ubezpieczenia, windykacja

(...) Firma windykacyjna swoją usługę o nazwie monitoring należności adresuje przede wszystkim do firm, które posiadają bardzo dużo kontrahentów a w związku z tym dużo należności, często przeterminowanych. Z uwagi na taką specyfikację, nawet kilkudniowe długi czy wierzytelności i przeterminowania płatności mogą powodować dość poważne płatnicze zatory. Skuteczne ściąganie należności, odzyskiwanie należności, odzyskiwanie długów czy też dobra weryfikacja kontrahentów są tutaj absolutnym priorytetem.Co nas wyróżnia od konkurencji: doświadczenie w obsłudze wierzytelności gospodarczych - w strukturze od kilku lat działa komórka specjalizująca się w obsłudze tylko tego rodzaju wierzytelności. Dochodzimy zarówno należności wielomilionowe jak i małe kwoty; łatwy system raportowania - klient ma stały (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-28

Zadbamy o twoje finanse

O księgowości

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) W ordynacji podatkowej brak przepisu traktującego o tym, iż podpis upoważnionego pełnomocnika na formularzu podatkowym zwalnia biznesmena od odpowiedzialności. Coraz większa ilość biznesmenów w Warszawie rezygnuje z indywidualnego rejestrowania ksiąg rachunkowych i księgowości i zleca do prowadzenia usługi księgowe kompetentnym biurom z Warszawy i okolic. Co więcej, nawet jeżeli w porozumieniu z biurem księgowym zamieścimy paragraf ustanawiający jego odpowiedzialność za błędy i pomyłki, punkt ten nic nam nie przyniesie przy postępowaniu podatkowym, bo i tak US pobierze zaległy podatek wraz z odsetkami i ewentualne kary bezpośrednio od nas. Jeżeli biuro (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-11

O księgowości

UE rozdziela dotacje

Skojarzone z tym artykułem: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

(...) udziałowców, transakcjach kupna-sprzedaży oraz innych podobnych zmierzających do zmiany właściciela przedsiębiorstwa (management boyouts, przejęcia. takeovers), rozważaniu wprowadzenia spółki na GPW, restrukturyzacji firmy (kapitałowej, organizacyjnej) - podziały, fuzje, podwyższenie kapitału, ustaleniu wartości dla celów podatkowych - głównie dla podatku majątkowego.  W gospodarce kapitalistycznej, gdzie zmiany właścicielskie są sprawą jak najbardziej normalną, rzetelna wycena firmy jest podstawą sprecyzowania kwoty transakcyjnej.Przygotowaliśmy ponad kilkuset studium wykonalności na (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-07-14

UE rozdziela dotacje