Kategorie

Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Dodany przez Andrzej Jarosz | 2018-07-18

Małe rzeczy, o których niekoniecznie myślimy
Założenie własnej firmy już dawno przestało być czymś niezwykłym.

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności, zamiast pracować dla kogoś innego. 
Zakładając własną firmę musimy pomyśleć o wielu małych sprawach, których wykonywanie niekoniecznie sprawi nam przyjemność. Jedną taką sprawą jest wszelkiego typu kopiowanie, a wiedzcie, że tego jest naprawdę dużo. Niestety papierkowa robota w dzisiejszych czasach to podstawa w jakiejkolwiek działalności. 
Jeśli nie chcemy wydać na to majątku, który raczej wolelibyśmy przeznaczyć na przyjemniejsze cele, to warto zawczasu znaleźć tani punkt ksero w pobliżu (jazda parę kilometrów za każdym razem, gdy będziemy chcieli coś wydrukować, to też nie jest dobry pomysł), albo spróbować umówić się z jakimś punktem. Może trafimy na przychylnego właściciela, który w zamian za to, że będziemy regularnie korzystać z jego usług, da nam pewien rabat. 
Inną możliwością jest kupienie własnej drukarki. W podjęciu tej decyzji nie pozostaje nam nic innego, jak policzyć, co nam się będzie bardziej opłacało. Należy jednak wziąć pod uwagę cenę eksploatacji takiej drukarki, a w razie zdecydowania się na drukarkę atramentową - wymianę atramentu. Kolejnym mało atrakcyjnym filarem każdej działalności są pieczątki. I tutaj znowu nie ma kombinować - im taniej, tym lepiej. Tak jak w wypadku drukowania, warto poszukać punktu, który będzie w stanie opuścić nam trochę z ceny.
Może jedynie dodam, że dosyć często dwie te usługi zlokalizowane są w jednym miejscu, dlatego może dobrym pomysłem będzie poszukanie takiego. No to teraz nie pozostaje nic innego, jak wziąć kartkę, długopis i zacząć przygodę z kalkulowaniem i obliczaniem!

Fotografie:


pieczątki
ksero