Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) świadomymi konsumentami. Znają swoje prawo i potrafią dochodzić ich np. z pomocą rzecznika praw konsumenta. Sprzedawca woli sprzęt RTV i AGD odpowiednio zabezpieczyć i mieć dzięki temu spokojną głowę. Klient za to może cieszyć się widokiem nieporysowanej pralki oraz niewgniecioną (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-09-22

Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: adwokat, biznes, kancelaria, pieniądz, piła, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) innej, właściwej perspektywy. Pomoże nam również zrozumieć nieścisłości z zakresu prawa karnego i cywilnego. Do kancelarii możemy udać się również po poradę prawną. Dlatego zawsze warto (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2016-02-21

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, giełda, pieniądz

(...) Wielu ludzi, którzy interesują się własnymi finansami na pewno słyszało o giełdzie. Jest to owiane legendami miejsce, gdzie można w łatwy sposób zgromadzić fortunę, ale i sięgnąć dna wykonując nieodpowiedni ruch. Prawdopodobnie każdy, kto posiada jakieś oszczędności i o giełdzie słyszał, choć przez chwilę myślał, by spróbować swoich sił na tym rynku.Zasada działania giełdy jest stosunkowo prosta. Jest to miejsce, na którym można kupować i sprzedawać papiery wartościowe. Przeważnie są to akcje firm, choć nie (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-04-07

Jak zacząć grać na giełdzie ?

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, konferencje, pieniądz, tłumaczenia

(...) wystąpienie. Jego przekład jest dostępny dla publiczności, jednak on sam nie jest widoczny i nie rozprasza prelegenta. Wybrane kabiny powinny być w dobrym stanie technicznym oraz muszą zapewniać wygodę osobom, które będą w nich pracować. Jednocześnie trzeba także pamiętać o dobrym systemie nagłośnienia, który umożliwi publiczności wygodne (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2015-02-28

Jak przygotować obsługę językową konferencji?

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa, zarządzanie

(...) spełnić kilka założeń.1. Przede wszystkim ograniczamy wydatki na rzeczy niepotrzebne, na to, co do tej pory szło najwięcej pieniędzy. Może się bowiem okazać, że niektórzy z naszych dostawców mają wysokie ceny, a po zmianie dostawcy nasze koszty automatycznie się zmniejszą.2. Hurtownia danych, czyli kolejny ważny krok w celu rozwoju oraz zarządzania biznesem. Z (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-12-09

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) "Certyfikacja HACCP" jest zwrotem często pojawiającym się przy okazji wszelkiego rodzaju materiałów dotyczących jakości w szeroko rozumianej branży spożywczej.Czym więc jest dokładnie ten osławiony "hacap".HACCP - z czym to zjeść?Zacznijmy od rozwinięcia tego enigmatycznego skrótu. HACCP powstało od pierwszych liter angielskiego zdania "Hazard Analysis and Critical Control Points". Po przetłumaczeniu na polski zdanie to brzmi: Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli. Samo rozwinięcie skrótu niewiele mówi. Przejdźmy więc do wyjaśnień. Mówiąc w uproszczeniu HACCP jest ustalonym systemem postępowania we wszelkich firmach mających do czynienia z żywnością - zarówno w tych zajmujących się jej przetwórstwem, jak i w (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-12-08

Certyfikacja HACCP - co to takiego?

Czym jest nadzór inwestorski?

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Każda nowo rozpoczęta inwestycja budowlana wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi, ponoszonymi przez inwestora. Proces realizacji tak dużego przedsięwzięcia, powinien podlegać ścisłemu nadzorowi, bowiem wszystkie błędy popełnione nie tylko na etapie budowy, ale także przy wykonywaniu projektu, będą oznaczały konieczność poniesienia dodatkowych, często bardzo wysokich kosztów. Jednak aby można (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-10-16

Czym jest nadzór inwestorski?

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) rozliczenia z urzędem skarbowym może stanąć przed poważnymi problemami natury podatkowej oraz prawnej. Każdy przedsiębiorca wie jak trudno prowadzi się księgowość. W polskim systemie fiskalnym istnieją niezwykle złożone przepisy a także różnego rodzaju formy rozliczeń podatkowych. Takim instytucjom na pomoc przychodzi biuro rachunkowe. (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-03-31

Rozliczenia z urzędem skarbowym

Pilnujcie swoich podatków

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Oprócz pomocy z zakresu podatków, klienci będą mogli skorzystać z obszernej pomocy z różnych gałęzi prawa –  opracowywania umów, prawa farmaceutycznego czy z zakresu dotacji unijnych. Taka obsługa jest więc idealnym rozwiązaniem dla firm, które poszukują kompleksowych rozwiązań w jednym miejscu. Najlepszym wyznacznikiem takich usług mogą być niewątpliwie referencje od zadowolonych klientów oraz ich (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-17

Pilnujcie swoich podatków

Grupa Partner

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, kadry, księgowość, pieniądz, płace

(...) płacić jak najniższe podatki lub też twoja firma uczestniczy w dokonywaniu sporych transakcji finansowych albo też przydałoby ci się w zakresie obniżenia kosztów transakcji finansowych proponujemy nasze doradztwo finansowe. Zakres naszych usług w tym obszarze obejmuje następujące zagadnienia: dokumentacja (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-12

Grupa Partner

Globalizacja i regionalizacja

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, gospodarka, pieniądz

(...) Charakterystycznymi zjawiskami społeczno-gospodarczych, zachodzącymi we współczesnej Europie, są globalizacja, regionalizm, pieniądz światowy i integracja. Ekonomia globalna obejmuje szeroki wachlarz różnorodnych procesów i tendencji, które zachodzą obecnie w skali całego globu. Wraz z globalizacją ekonomii zauważa się nasilenie procesów regionalizacji i integracji polityczno-gospodarczej różnych krajów, a nawet kontynentów. Prowadzi ona do powstawania rynków bez barier celnych, ujednolicania technicznych, prawnych, społecznych, podatkowych i monetarnych warunków działalności gospodarczej . W obrotach międzynarodowych zaczyna umacniać się polityka (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-09-27

Globalizacja i regionalizacja

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Skojarzone z tym artykułem: debet, ekonomia, finanse, kredyty, pieniądz, pożyczki

(...) kilkunastu miesięcy nie nie jest trudne, istotne jest , aby wcześniej pozyskać korzystną historią spłat zadłużenia poprzednio spłacanych w firmie pożyczek. Coraz więcej firm oferujących pożyczki gotówkoweRosnąca popularność firm oferujących kredyt przez sms zachęcają do pożyczania oferując kwoty już od kilkuset złotych na dowolny cel i bardzo korzystne warunki. Czasem sposób spłaty takiej pożyczki przez internet oraz wysokość raty niejednokrotnie jest indywidualnie W dość ciekawy sposób przygotowano zestawienie ofert kredytowych umieszczono tu i tutaj. przez samego pożyczkobiorcę. Atutem wielu firm są czytelne i jasne zasady udzielenia takich kredytów, jasno określające kwotę zwrotu oraz (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-14

Coraz więcej firm udziela wsparcia finansowego

Prawo podatkowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Na polskim rynku funkcjonuje niewiele organizacji specjalizujących się w doradztwie w obszarze powoływania do życia spółek typu offshore w rajach podatkowych. Spółki te uczestniczą w zakładaniu spółek, przy ich wsparciu zakładane jest bankowe konto zagraniczne w wiarygodnym banku, prowadzona jest rachunkowość, wypełniane są wszystkie obowiązki wynikające z prawodawstwa danego kraju i realizowane są bieżące opłaty. Optymalizacja podatkowa, a szczególnie optymalizacja podatku dochodowego nie jest pojęciem nowym. Wcześniej planowanie podatkowe było czymś, na co stać było tylko sporych graczy rynkowych kręcących milionami euro rocznie. Obecnie tzw. raje podatkowe wabią także dużo mniejszych przedsiębiorców. Racjonalne planowanie podatkowe to zbiór działań mających na celu zoptymalizowanie wielkości danin podatkowych, które zobowiązani jesteśmy odprowadzać państwu za możliwość uzyskiwania dochodów. Działania te (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-08

Prawo podatkowe

Usługi transportu kontenerowego

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, pieniądz

(...) Rozmiary stalowych kontenerów morskich są zunifikowane, dzięki czemu transportowcy łatwo kalkulować mogą ilość oraz objętość produktów, jaka się zmieści do każdego kontenera. Bezpieczna budowa kontenera też chroni załadowane do niego produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi lub przed deszczem. Wynajem kontenerów morskich realizują specjalistyczne firmy spedycyjne w polskich portach morskich w Świnoujściu, Gdańsku a także Gdyni. Szczegółowe dane techniczne na temat różnych rodzajów kontenerów, cenniki wynajmu kontenerów, a także adresy kontaktowe firm, które prowadzą w Polsce usługi wynajmu na cele związane z transportem kontenerów morskich dostarcza agencja celna portów w Gdańsku, Gdyni a także Świnoujściu. Polska jest państwem, przez którego terytorium przepływają 2 potencjalnie żeglowne rzeki. Pomimo że transport śródlądowy drogą (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-09-03

Usługi transportu kontenerowego

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) zawartych polis albo istniejącego programu ubezpieczeń. Całościowa obsługa brokerska oferowana przez naszą firmę brokerską zakłada: budowę indywidualnego programu ubezpieczeniowego, obsługę a także kontrolę wdrożonego programu, aktywną pomoc w procesie usuwania szkód. W obszarze aktywnego wsparcia w procedurze likwidacji szkód oferowane są: dbanie o przestrzeganie przez towarzystwa ubezpieczeniowe regulaminowych terminów wypłat, negocjowanie stawek odszkodowań oraz świadczeń, pomoc już na etapie zgłaszania roszczenia bądź szkody, w razie konieczności rozpoczęcie współpracy z rekomendowaną kancelarią prawną, prowadzenie statystyki szkodowej swoich kontrahentów. W ramach obsługi i kontroli wdrożonego programu oferowane są: nadzór nad uruchomieniem wdrożonego programu oraz ocena jego przebiegu, administracja polisami - monitorowanie (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-19

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

O sytuacji rynku ubezpieczeń zdrowotnych

Skojarzone z tym artykułem: biznes, pieniądz, ubezpieczenia

(...) zwykłych warunkach rynkowych. Żeby było nas stać na pełną płatność za zabiegi medyczne jest niezbędne powołanie do życia funduszy zdrowotnych na wzór funduszy emerytalnych, dzięki istnieniu których wszyscy chętni posiadali będą indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które będzie pokrywać koszty leczenia. Gdzie można nabyć bogate prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Zakup ubezpieczenia online na tej stronie. Szczegółowe informacje na temat prywatnych ubezpieczeń medycznych wyszukasz tu.Pogawędzimy teraz o ubezpieczeniach zdrowotnych w Polsce. Jak to naprawdę jest z naszą służbą zdrowia? Czy służba zdrowia jest publiczna czy prywatna? Literalnie każdy obywatel RP wnoszący składki do NFZ ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej. W praktycznym życiu objawia się to tak, iż listy skierowanych na zabiegi planowe czy operacje szpitalne albo też kolejki do lekarzy specjalistów na wizytę są tak rozbudowane, że często po prostu pacjent nie zdąży poddać się terapii a jego stan zdrowia ulegnie pogorszeniu. Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć dobrowolny charakter. Nie należy ludzi zmuszać, żeby kupowali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Oczywiście nic na przeszkodzie nie stoi, żeby (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-08-16

O sytuacji rynku ubezpieczeń zdrowotnych

O księgowości

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) księgowe popełnia błędy i każe wpłacić zbyt niską sumę a konto zaliczki daniny, a fiskus to wykryje, odpowiedzialność spadnie centralnie na właściciela firmy. Jeżeli myślisz, że podzlecając księgowość do biura podatkowego obronisz się przed odpowiedzialnością za błędy wykryte przez US w mieście Warszawa to grubo się mylisz. Zasada ta jest ważny bez względu na to, czy wybrane biuro księgowe ma reprezentować Cię w danym postępowaniu przeciwko US. Coraz większa ilość prowadzących działalność w Warszawie rezygnuje z samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych i księgowości i zleca do prowadzenia usługi księgowe kompetentnym (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-11

O księgowości

UE rozdziela dotacje

Skojarzone z tym artykułem: dotacje, ekonomia, finanse, fundusze, pieniądz, szkolenia

(...) dotacje unijne, fundusze unijne a także kredyty inwestycyjne na realizację własnych projektów. Nasza organizacja jest cenioną i znaną organizacją, jaka od kilku lat zajmuje się doradztwem a także całościową pomocą w otrzymywaniu funduszy unijnych dla gmin, organizacji a także samorządów. Biznes plan to podstawowy dokument spisywany w momencie planowania nowej inwestycji rozwojowej, poszerzania działalności gospodarczej, zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa. Środki finansowe z UE w zakresie Programu Regionalnego dla Województwa Lubelskiego zostały pozyskane na kilka bardzo kluczowych (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2013-07-14

UE rozdziela dotacje

Rozpoczynamy biznes

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) problemy. Im bardziej twoja inwestycja wymaga pieniędzy tym trudniej będzie ci namówić do tej inwestycji a także wyszukać wybranego inwestora. Finalnie dojrzałem do decyzji, że czas, by założyć swoją własną firmę. Własna firma to wielkie ryzyko lecz w pierwszej kolejności kapitalny pomysł na biznes na starcie po to, by cały plan się udało. Przy odrobinie szczęścia wcale nie trzeba inwestować niesamowicie dużych środków finansowych. Podstawa to rzetelnie i profesjonalnie opracowany biznesplan. Plan biznesu to dokument, jaki przedstawia strategię a także koncepcję planowanego biznesu, jak również (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-06-03

Rozpoczynamy biznes