Najnowsze

Nie wiesz, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie korzystanie z zaawansowanych rozwiązań informatycznych do budżetowania i controllingu a także jakie oszczędności można z tego tytułu wygenerować? Zapisz się na bezpłatne Webinarium organizowane przez producenta systemu Eureca - firmę Controlling Systems z Wrocławia. Szczegóły na stronie www.controlling-systems.pl.

W co korzystnie zainwestować wolne środki finansowe w czasach kryzysu? Paradoksalnie w nieruchomości, których ceny zjechały dziś do niespotykanie niskich poziomów. Potencjalnie bardzo dobrą inwestycją wydaje się inwestycja apartamentowa Przy Parku 14 zlokalizowania w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Warszawskiej Ochocie, której walory doceniło już kilku poważnych inwestorów na rynku apartamentów na wynajem.


Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kto z nas nie używał folii bąbelkowej do odstresowania. Naciskanie bąbelków potrafi człowieka ukoić i wprowadzić w bezstresowy stan. Folia ta ma jednak za zadanie głownie zabezpieczać nasze paczki i przesyłki. W dobie zakupów przez internet, gdy zmawiamy online już wszystko jest folia pomaga (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2017-09-22

Na odstresowanie i do pakowania - folia bąbelkowa

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Skojarzone z tym artykułem: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Zastanawiasz się nad otworzeniem swojego biznesu? Coraz więcej osób zaczynających działalność gospodarczą decyduje się na siedzibę w Czechach. Może mieć to związek z prostszymi podatkami, albo też łatwością w dotarciu z produktami do obywateli tego kraju. Prowadzenie biznesu w Czechach nie jest trudne jeżeli zna się język czeski - jest on podobny do polskiego, ale w wielu przypadkach łatwo o przejęzyczenia, więc zanim zaczniemy pracować za naszą południową granicą, lepiej udajmy się na szkolenie z tego języka. Warto też dowiedzieć się jak wygląda windykacja w Czechach, by (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2017-05-11

Czy biznes w Czechach się opłaca?

Alkohole z grupy OXO

Skojarzone z tym artykułem: azoty, biznes, kędzierzyn, oxoplast, przedsiębiorstwa, przemysł

(...) zwany inaczej jako butanol, wykorzystywany głównie jako rozpuszczalnik, produkt przejściowy w rekcjach chemicznych oraz przemyśle włókienniczym. Prowadzone są badania, czy nadaje się on jako zamiennik benzyny, ponieważ ma bardzo podobne (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2016-06-29

Alkohole z grupy OXO

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Skojarzone z tym artykułem: adwokat, biznes, kancelaria, pieniądz, piła, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) Często nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę w każdym momencie swojego życia możemy potrzebować porady adwokackiej. Wszystkie sprawy, które mają swoje odzwierciedlenie w przepisach prawa, mogą być (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2016-02-21

Adwokat w Pile - Piotr Waśko

Szkolenia w Gdańsku

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, szkolenia

(...) umiejętności praktyczne. Być może będziemy mieć do wykonania pewne zadania. A to właśnie poprzez lekcje praktyczne najwięcej się nauczymy, dlatego nie powinniśmy ich omijać. Pamiętajmy również, że gdy to my jesteśmy właścicielami danej firmy, to na nasz spada większość obowiązków. Nie możemy sobie wtedy pozwolić na zbyt długie urlopy. Przez to nasz powrót do pracy byłby po prostu ciężki, a wręcz niewykonalny. Dlatego (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2015-11-06

Szkolenia w Gdańsku

Urządzenia dla biznesu

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Jeśli prowadzimy własną działalność, powinniśmy zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania oraz różne technologie. To właśnie dzięki nim sprawimy, że nasz biznes zacznie się stale rozwijać i będzie po prostu lepiej funkcjonować. Z jakich technologii warto więc skorzystać, jeśli prowadzi się własny biznes?W obecnych czasach podstawowym narzędziem pracy jest komputer i otaczające go peryferia. To dziś niezbędne urządzenia, dzięki którym w dużym stopniu automatyzowane są różne procesy biznesowe.Niejednokrotnie zdarza się, że wraz z rozwojem technologii mikroprocesorowych urządzenia elektroniczne pozwalają na komunikację z komputerami co sprzyja centralizacji systemów zarządzania i sterowania np. procesami produkcyjnymi. (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2015-11-06

Urządzenia dla biznesu

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa, zarządzanie

(...) usług takiej hurtowni korzystać możemy na przykład w celu zrealizowania punktu pierwszego, tj. odnalezienia dostawców, którzy będą najlepiej spełniać nasze oczekiwania. Dzięki hurtowni danych możemy się wiele dowiedzieć, możemy poznać wytyczne rynkowe, sprawdzić co jest teraz na czasie, a czego nie warto produkować i w co nie opłaca się inwestować.3. Ostatni z (...)

Dodany przez Kornel Bogucki | 2014-12-09

Jak prowadzić controlling finansowy w firmie

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenia, przedsiębiorstwa

(...) Do tego, aby zrealizować swoje marzenie o zamieszkaniu w stolicy potrzebne są trzy elementy. Po pierwsze: praca (bo nie pracując, nie ma się żadnych dochodów, które pomogłyby przejść do punktu drugiego). Po drugie: cztery kąty, w których można zamieszkać. I po trzecie: odrobina (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2014-07-03

Cztery kąty do wynajęcia w stolicy

Pilnujcie swoich podatków

Skojarzone z tym artykułem: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Chociaż podatki nie są niczym nowym, wciąż wiele firm miewa w tym zakresie problemy. Z pomocą przychodzi niewątpliwie doradztwo podatkowe. Doświadczony przedstawiciel podatkowy jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy, jakie mogą się pojawić nawet w największych przedsiębiorstwach. Wynika to z obszernej wiedzy z zakresu podatków, która stale ulega ewolucji i należy ją poszerzać, jak również z (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-10-17

Pilnujcie swoich podatków

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

Skojarzone z tym artykułem: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia

(...) terminów płatności, aktualizacja danych oraz sprawdzanie terminów wygaśnięcia polis, dostosowywanie programu do zmieniających się potrzeb klienta, awaryjne reagowanie na nowe potrzeby ubezpieczeniowe kontrahenta. Do szczegółowego zakresu naszych usług zaliczyć można takie działania jak: gwarancje ubezpieczeniowe - wyliczanie oraz selekcja, ubezpieczenia finansowe podmiotów gospodarczych i działań biznesowych, ubezpieczenie budowy dla inwestora, ubezpieczenia firm. Myśląc o pracy brokera wypada pamiętać przede wszystkim, że brokerzy ubezpieczeniowi działają w imieniu podmiotu poszukującego ochrony, nie towarzystwa ubezpieczeń. Rzetelny broker ubezpieczeniowy reprezentuje interesy swojego klienta, jest jego doradcą a także adwokatem. Nie zabezpiecza zaś interesów jakiegokolwiek towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie OC członków zarządu (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-19

Wybieramy najlepsze oferty ubezpieczeniowe

O księgowości

Skojarzone z tym artykułem: finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) W ordynacji podatkowej brak przepisu traktującego o tym, iż podpis upoważnionego pełnomocnika na formularzu podatkowym zwalnia biznesmena od odpowiedzialności. Coraz większa ilość biznesmenów w Warszawie rezygnuje z indywidualnego rejestrowania ksiąg rachunkowych i księgowości i zleca do prowadzenia usługi księgowe kompetentnym biurom z Warszawy i okolic. Co więcej, nawet jeżeli w porozumieniu z biurem księgowym zamieścimy paragraf ustanawiający jego odpowiedzialność za błędy i pomyłki, punkt ten nic nam nie przyniesie przy postępowaniu podatkowym, bo i tak US pobierze zaległy podatek wraz z odsetkami i ewentualne kary bezpośrednio od nas. Jeżeli biuro (...)

Dodany przez Bernadetta Boć | 2013-08-11

O księgowości

Rozpoczynamy biznes

Skojarzone z tym artykułem: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Mam już powyżej uszu pracowania na etacie w koncernie. Gdy byłem młody praca w wielkiej firmie stanowiła dla mnie duże wyzwanie. Cieszyłem się strasznie z tego, że przeszedłem przez gęste sito rekrutacji i wybrano mnie do pracy w korporacji HP spośród tysięcy innych osób. Wydawało mi się to w tamtym okresie ogromnym osiągnięciem osobistym. Straciłem w korporacjach kilkanaście lat skacząc za lepszymi zarobkami oraz większymi wyzwaniami z jednej do drugiej. Interesującym pomysłem na znalezienie oryginalnego pomysłu jest skorzystanie z internetu a następnie wklepanie do wyszukiwarki Bing pojęcia: (...)

Dodany przez Andrzej Jarosz | 2013-06-03

Rozpoczynamy biznes